Дебютанти з Югорська завоювали головний європейський трофей

З тих пір, як московське “Динамо” і “Сінара” виграли дві перші фінальні стадії у форматі топ-4, російський клуб не ставав чемпіоном, хоча після 2008 року представники Суперліги чотири рази виходили в заключний турнір. Третім чемпіоном від Росії судилося стати “Газпрому-ЮГРі”, яка в елітному раунді перемогла чинного володаря трофею “Кайрат”, а потім здолала “Бенфіку” та “Інтер”, хоча в обох випадках вболівальники були на боці опонентів.

Фінальний матч подарував захоплююче видовище. Афанасьєв з передачі Робіньо вивів “Югру” вперед, проте комбінація за участю двох гравців, які ризикували пропустити фінал, швидко призвела до голу. Після пасу Рікардінью точно пробив Кардинал. Потім він віддав гольову передачу на Полу, але російський клуб зрівняв рахунок незадовго до перерви зусиллями Марсеніо - 2:2.

Атакуючу гру команди продовжили демонструвати і після перерви. Рікардінью показав, що в захисті може грати не гірше, ніж у нападі, дивом вибивши м’яч з лінії воріт після удару в стійку і рикошету від його спини. Однак за дві хвилини до кінця другого тайму “Югра” все ж вийшла вперед. Після хитромудрого розіграшу кутового і прихованої передачі Робіньо Афанасьєв оформив дубль.

“Інтер” випустив п’ятого польового, але забила “Югра”. Воротар Слємзін сильно кинув м’яч вперед, Маріо Рівільос встиг підставити ногу, але це не завадило Кататі проштовхнути м’яч у сітку. ЗгодомШірайші ударом здалеку один м’яч відквитав, проте на більше “Інтера” не вистачило, хоча після видалення Івана Чишкали господарі півхвилини грали в більшості. За кілька секунд до фінальної сирени Енріке Дарлан влучив у каркас воріт, але сповнена драматизму кінцівка склалася на користь росіян.

КУБОК УЄФА 2015/16. “ФІНАЛ ЧОТИРЬОХ”
22-24 квітня 2016, Гвадалахара (Іспанія)

3 “Бенфіка” (Португалія) – бронза в колекцію до срібла-2004 і золоту-2010
4 “Пескара” (Італія) - перша команда, яка пробилася до фінальної стадії з попереднього раунду

Кращі снайпери
Фінальна стадія: Андрєй Афанасьєв (“Югра”) – 4
Весь турнір: Едер Ліма (“Югра”) – 13

Цифри і факти
• “Югра” перемогла “Інтер” у напруженому фіналі з рахунком 4:3, перегравши перед цим “Бенфіку” в серії пенальті.
• “Югра” повторила досягнення попередніх тріумфаторів-дебютантів: “Сінари” (2008), “Монтесільвано” (2011) і “Барселони” (2012).
• Три футболісти “Югри” стали дворазовими володарями Кубка УЄФА. Робіньо вигравав трофей з “Шарлеруа” в 2005 році, а Андрєй Афанасьєв і Владислав Шаяхметов – з “Сінарою” у 2008-му.
• “Югра” – третій переможець турніру з Росії після “Динамо” (2007) та “Сінари” (2008). У всіх трьох фіналах росіяни переграли іспанські клуби.
• Хуанхе захищав ворота “Бенфіки” під час обох серій пенальті. Колишній голкіпер “Мурсії” взяв участь у п’яти з дев’яти серій пенальті в історії турніру.
• “Інтер” повторив рекорд “Динамо”, зігравши у фіналі в шостий раз. На всіх чотирьох матчах “Паласіо Мультиусос Гвадалахара” був зафіксований аншлаг.
• “Пескара” отримала рекордні дев’ять перемог поспіль на шляху з попереднього раунду в півфінал.